Automatický stroj „Mercury“ – lyžařský servis Wiki – vstupte s námi do světa nejnovější servisní technologie Wintersteiger, vlajkovou lodí lyžařského servisu Wiki se stal nový nejmodernější automatický stroj pro servis lyží a snowboardů. Ať jsou to lyže závodní, carvingové, All mountainové nebo Rocker, díky tomuto automatickému stroji připravíme vaše lyže a snowboardy nejlépe, jak to současná technologie umožňuje.

Předtím než se můžou lyže/snowboard vložit do stroje Mercury,  je třeba je připravit,  o což se stará náš profesionální servisní tým.

e2ce6d90f6c7fe428e06599ececbd0b5-1

Osvědčená technologie keramických kotoučů pro nejostřejší hrany

Modul keramických kotoučů pro tuning bočních a spodních hran je naprosto totožná technologie, jakou používají výrobci lyží i závodní teamy. Tato patentovaná technologie broušení hran keramickými kotouči zajišťuje naprosto přesnou geometrii hrany, přesný úhel broušení, hladkost a konzistentní kvalitu po celé délce hrany lyže nebo snowboardu. Navíc metoda oscilace keramických kotoučů je velmi šetrná k hranám, kdy nedochází k nadměrnému odběru materiálu a tím prodlužuje životnost hran.

318a56b3b4da97ead9cb1df84d8e27f3               273normal

Broušení kamenem pro absolutně rovný a netřepivý povrch skluznice

Mercury zvládne díky modulu kamenného brusného kotouče o šířce kamene 350 mm, všechny typy lyží a snowboardů. Díky nové technologii nastavení výšky brusného kamene, je docíleno optimálního finishe až ke špičce a patě lyže. Díky této technologii lyže najíždí na kámen a ne kámen na lyži.

Průkopnický je nový závodní software – parametricky řízené struktury závodního chodu. Na základě výběru ukazatele teploty sněhu / vzduchu, typu sněhu, vlhkosti vzduchu a disciplíny (alpská, severská) generuje stroj správnou strukturu a nastaví se automaticky. Jednotlivé parametry byly testovány v úzké spolupráci s ÖSV (rakouský lyžařský svaz).

272normal

Precizně navoskovaná a oku lahodící skluznice

Finish modul zajištujě, že skluznice vašich lyží bude precizně navoskovaná a vyleštěná. O to se stará trojice automatických válců a fén, který nejdříve vaše lyže po broušení osuší, k tomu spotřebuje neuvěřitelných 1200 litrů stlačeného vzduchu za minutu. Potom lyže projede po voskovacím válci, který je nahřívaný lampou. Nakonec je skluznice vyleštěna pomocí dvou leštících válců.

277normal