10:00 - 12:00 14:00 - 19:00 otevírací doba
Škrovád 73, Slatiňany kudy k nám
Online rezervace

Ski servis ve Wiki krok za krokem

Ruční práce

Dříve než lyže putují na stroje, musí se připravit, a to v kroužku ručních prací. Servisman je nejprve podrobně ohledá a zablokuje si brzdy pomocí gumičky. Za pomocí všelijakých „udělátek“ pak připravuje lyže pro strojové opracování. Když je ruční příprava hotova, přijde na řadu ještě zjištění jaký úhel byl při originálním nabroušení. K tomu poslouží měrka, která přesně odhalí hodnotu původního úhlu. Vše je poladěno a hurá na stroje.

Vyvařovačka

Servis a tuning jsou v sídle Wiki prováděny na strojích za pomocí špičkových technologií firmy Wintersteiger. Těchto zelených mašinek je v dílně požehnaně. Když donesete lyže na jejich poladění, tak prvním strojem, se kterým se vaše zubožené lyže seznámí je automatická vyvařovačka skluznic Polyjet 130. Na tomto stroji se za tepla doplní chybějící materiál skluznice, který zůstal někde na svazích díky neoblíbeným, nicméně občas se vyskytujícím kamenům na sjezdovce. Když je hotovo, putují lyže na další mašinu.

Micra a Sigma B

Druhou zastávkou, kterou budou lyže/snowboardy absolvovat je návštěva stroje s označením MCR 1500(pro lyže) /Sigma B(pro snowboardy). Na těchto strojích se nejprve předbrousí skluznice a hrany ze spodu. Pak následuje malá úprava těchto chytrých strojů a jde se na další fázi, kterou je předbroušení hran z boku.

Mercury

A jdeme do finále. Lyže/snowboardy máme připravené a můžeme je vložit do nejvychytanější mašinky, kterou současná technologie broušení nabízí. Uvnitř tohoto automatického stroje se nejdříve vytvoří požadovaná struktura na skluznici, potom proběhne přesné a precizní nabroušení hran keramickými kotouči. Na závěr lyže/snowboard projede modulem sušení a voskování.

Tak a je hotovo. Lyže jsou připravené na další lyžovačku.