Dnes zavřeno otevírací doba
Škrovád 73, Slatiňany kudy k nám
Online rezervace

Ski hot box

Pod pojmem Ski hot box (také wax box, zapékací box nebo voskovací box)  se skrývá velmi kvalitní provoskování skluznic lyží, běžek i snowboardů. Technologie Ski hot box nahradí 25 až 30 standardních ručních voskovacích cyklů. Šetří se tím tedy spousta času, práce a množství spotřebovaného vosku.

Tento druh voskování je vhodný především pro velmi kvalitní lyže, běžky nebo snowboardy, kde je použita kvalitní skluznice, která je schopná do svých pórů nasát dostatečné množství vosku. Tuto službu využívají nejčastěji závodníci nebo sportovní lyžaři.

 

Proces napouštění lyží

Celý proces se dělí na dva cykly. V prvním cyklu lyže nejdříve navoskujeme žehličkou speciálním napouštěcím voskem, je důležité, aby na skluznici byla pořádná vrstva vosku, aby se mohl v peci postupně vpít do skluznice.

Potom dáme lyže na deset hodin do zapékacího boxu, který nastavíme na potřebnou teplotu. Lyže jsou v boxu položené jednotlivě, skluznicí vzhůru, aby mohl vosk postupně zatékat hlouběji do pórů skluznice.

Po deseti hodinách hot box otevřeme a lyže necháme vychladnout. Potom ze skluznice škrabkou odstraníme přebytečný vosk. Následně skluznici opět navoskujeme. Při druhém voskování na lyže naneseme vrstvu low fluorového vosku. Následně dáme lyže znovu do hot boxu na stejnou teplotu, ale už pouze na šest hodin.

Služba Cena
Provoskování jednoho páru lyží nebo snowboardu včetně vosků 400 Kč